Iskolánk kultúrális tevékenységéről

A kultúrális élet iskolánkban nagy hagyományokra tekint vissza, s ezekre építve folytatjuk a munkát.

A tehetséges tanulók szívesen szerepelnek a színjátszó körökben, a szavaló- és kiejtési versenyeken, a nyelvi vetélkedőkön. Nagy súlyt helyezünk a helyes, szép és kifejező beszéd tanítására. Megfogadjuk Nagy László szavait, miszerint "Nem elég magyar anyalnyelvűnek születnünk, tanulnunk kell magyarul a sírig".

Tanulóink eljutnak a vers- és prózamondó verseny iskolai fordulójából a körzeti, járási és az országos versenyekre. A "Nyújtsd a kezed" országos vers- és prózamondó versenyen tanulóink az élmezőnyben végeznek. Eredményesen szerepelünk a "Szép magyar beszéd" versenyen. A színjátszás hagyományait az irodalmi kisszínpad és az irodalmi kör folytatja. Tagjai iskolai és falubeli rendezvényeken is sikerrel szerepelnek.

A nyelvoktatásban fontos szerepe van az olvasásnak. Ezt szolgálja a rendszeres könyvtárlátogatás, valamint az évente több alkalommal megrendezett könyvvásár. A könyvek segítségével megszerettetjük tanulóinkkal az irodalmat, felkeltjük a színház iránti érdeklődésüket. Rendszeresen látogatjuk a komáromi, győri és pozsonyi színházi előadásokat, hangversenyeket. Fáradhatatlanul tesszük a dolgunkat, mert ezzel is az emberré és magyarrá formálás ügyét szolgáljuk.

Befejezésül:

"Minden nemzetnek fő kincse a nyelve. Bármit elveszthet, visszaszerezheti, de ha a nyelvét elveszti, Isten se adja vissza többé." (Gárdonyi Géza)

Kontakt

• Základná škola Istvána Illésházyho s vyučovacím jazykom maďarským, Illésházy István Alapiskola, Nový Život 1 - Illésháza 1
    Nový Život 1, 93038 Nový Život